ozdoby na stopy

Ozdoby na stopy – co warto wybrać?

Irena

Ozdoby na stopy pozwalają nadać im piękny wygląd, co jest szczególnie ważne oczywiście w przypadku sezonu letniego i noszenia odkrytego obuwia. Na co warto postawić? Możliwości jest wiele.

Przede wszystkim – odpowiedni pedicure

Pedicure kojarzy się kobietom głównie z pomalowaniem paznokci u stóp i zdecydowanie to ma największy wpływ na ich wygląd. Pomalowane paznokcie wyglądają estetycznie (nawet, jeśli są brzydkie), a jeśli dodatkowo użyje się lakieru brokatowego czy innego dającego ciekawy efekt czy przyklei się ozdoby na płytki, rezultat będzie niezwykle dekoracyjny. Jednak, by pedicure wyglądał dobrze, trzeba też zadbać o stopy, tj. wygładzić ich skórę. Oczywiście kluczowe jest też piękne, równe pomalowanie paznokci i zadbanie, by lakier zawsze tworzył równomierną powłokę. Kiedy zaczyna się ścierać lub odpryskiwać, koniecznie trzeba go zmyć i pomalować od nowa.
Piękne, zadbane stopy, z ładnie pomalowanymi paznokciami, nie potrzebują więcej dekoracji, ale jeśli oczywiście się chce, można wybrać dodatkowe ozdoby na stopy. Jakie?

Biżuteria

Choć biżuteria noszona na stopach nie jest bardzo popularna, stale jest obecna w wielu sklepach i na pewno nie można powiedzieć, by była niemodna. Na pewno godna polecenia jest bransoletka na stopę, oczywiście tylko w przypadku, gdy nie zakłada się rajstop. To świetny wybór zwłaszcza do typowo letnich, wakacyjnych stylizacji, gdyż podkreśla ich swobodny charakter. Srebrny, złoty czy wykonany z innego metalu wyrób pięknie też harmonizuje z opalenizną, podkreślając ją, połyskuje wokół kostki i zwraca uwagę na nogi. Jest to więc sposób, by pochwalić się ich zgrabnym kształtem i smukłością.
Jeszcze rzadziej spotykane są ozdoby na stopy w postaci pierścionków na palce u stóp i choćby dlatego warto się nimi zainteresować, chcąc wyróżnić się z tłumu. Oczywiście taka biżuteria nie dla każdego będzie wygodna, z zasady jest jednak ona przeznaczona do użytku w takich sytuacjach, w których nie chodzi się wiele – lepiej nie zakładać pierścionka na palec u stopy kiedy wybiera się na wycieczkę.

Zobacz też:  Suche pięty - sposoby na ich nawilżenie!

Niebanalna ozdoba – tatuaż

Na pewno bardzo ciekawą dekoracją jest też tatuaż na stopie. Choć tatuaże są obecne w przestrzeni publicznej od dawna i mogłoby się wydawać, że na nikim nie robią już większego wrażenia, tak naprawdę stale zwracają uwagę, choć wiele osób je ma. Wiele kobiet posiada też tatuaże na stopach, co, trzeba przyznać, prezentuje się bardzo efektownie, zarówno gdy chodzi o stopy bose, jak i w butach, na przykład w eleganckich szpilkach. Panie zwykle decydują się na typowo kobiece motywy, zazwyczaj są to kwiaty i liście, które oplatają stopy, wijąc się przez jej większą część i właśnie wystając z obuwia, dzięki czemu są widoczne nie tylko na plaży czy podczas chodzenia boso, ale też w przypadku noszenia na przykład czółenek. Jest to więc efektowna propozycja, ale dobra tylko dla odważnych pań. Takie tatuaże mogą też podkreślać kobiecość i dodawać charakteru noszącym je kobietom.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też