Pielęgnacja stóp – jak powinna wyglądać?

Irena

O pielęgnacji stóp warto pamiętać na co dzień. Nie chodzi tutaj wyłącznie o opanowanie nadmiernej potliwości czy walkę z rogowaciejącą skórą na piętach. Chodzi o utrzymanie codziennej higieny, które chroni przed rozwojem różnego rodzaju chorób, a także o zadbanie o tę część ciała, która każdego dnia nosi pozostałą resztę.

Pielęgnacja stóp — od czego zacząć?

Skarpetki złuszczające, peelingi, maseczki — to wszystko możesz wykorzystać. Na początek jednak warto zacząć od regularnego mycia stóp, dokładnego czyszczenia przestrzeni między palcami, regularnego wykonywania pedicure. To absolutna podstawa. Zbyt długie paznokcie mogą przyczyniać się do deformowania palców u stóp, którym będzie niewygodnie w normalnym obuwiu. Brak regularnej pielęgnacji stóp może także prowadzić do rozwoju siedliska bakterii, a stąd już bardzo blisko do ryzyka grzybicy stóp. Regularne stosowanie pilników, specjalnego pumeksu czy peelingu także jest ważne. Chodzi o to, aby nie dopuścić do pojawienia się większych zgrubień, które mogłyby przyczyniać się do niewłaściwego chodu lub powodować ból. W końcu warto regularnie dbać o nawilżenie skóry stóp, jej odżywienie, ponieważ jest to jedna z najmocniej eksploatowanych części naszego ciała, często stopy zamknięte w obuwiu bywają cały dzień. Nie działa to na nie korzystnie.

Pielęgnacja stóp — kosmetyki naturalne 

Kosmetyki do stóp w całej tej układance są bardzo ważne. Są one bowiem w stanie działać na wielu polach pielęgnacji stóp. Na pękające pięty genialnym rozwiązaniem będzie masło shea, olejek lawendowy i kilka innych produktów. Spora część kosmetyków do stóp będzie w stanie działać także odkażająco, przeciwgrzybiczo, odświeżająco. Specjalne talki mogą chronić przed poceniem się stóp, a jednocześnie przeciwdziałać otwarciom naskórka. W końcu same dezodoranty to świetne rozwiązanie dla osób borykających się z problemem nadpotliwości, a także wszystkich tych, których stopy spędzają sporo czasu w zabudowanym obuwiu. Sprawdź: https://nabea.pl/pl/menu/pielegnacja/stopy-718.html

Zobacz też:  Skuteczny sposób na szorstkie pięty - ze sklepu czy domowy?

Olejek rozmarynowy, z drzewka herbacianego — dlaczego powinny znajdować się w kosmetykach do stóp

Olejki eteryczne to bezcenne wsparcie w pielęgnacji stóp. Absolutnie bezkonkurencyjny na tym polu jest przede wszystkim olejek z drzewka herbacianego, który nie tylko pielęgnuje skórę stóp, lecz także cechuje się bardzo silnym działaniem przeciwgrzybiczym. Pozwala uchronić się przed tą dolegliwością, jak i walczyć z jej skutkami. Olej jojoba w połączeniu z takim olejkiem eterycznym stanowią genialny domowy kosmetyki. Do pielęgnacji można wykorzystać także olejek eukaliptusowy, także ze względu na jego silne właściwości przeciwbakteryjne. Najczęściej stosowany jest on w mgiełkach i dezodorantach do stóp, a także w niektórych kremach. W końcu olejek lawendowy to bezcenne rozwiązanie dla wszystkich, którzy borykają się z problemem suchych stóp, różnego rodzaju nadgniotów, ran na stopach. Nie ma drugiego takiego olejku, który równie skutecznie pomagałby w regeneracji skóry. 

Naturalne kosmetyki do stóp

Naturalne kosmetyki do stóp to bardzo cenne rozwiązanie. Współpracują one ze skórą, nie blokują np. pocenia się, a jedynie pomagają regulować pracę gruczołów, wchłaniają wilgoć, pozwalają utrzymać świeżość stóp. Różnego rodzaju olejki eteryczne to bezcenna baza kosmetyków naturalnych, które bardzo skutecznie pomagają zadbać o wysoki poziom higieny stóp, dobrą kondycję skóry i poczucie komfortu, niezależnie od tego, czy na co dzień spacerujesz, biegasz czy masz siedzącą pracę w biurze. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też