Podologia

choroba paznokci onycholiza

Choroba paznokci onycholiza – przyczyny i leczenie

Choroba paznokci onycholiza jest z pozoru niegroźnym wizualnym problemem, a tak naprawdę to dość groźna przypadłość, szczególnie jeśli zostanie zaniedbana. Samo w sobie zjawisko to po prostu bezbolesne odklejanie się paznokcia od łożyska. Czym jest onycholiza i jak się objawia? Jest to odklejanie paznokcia od jego łożyska, ale co ważne, to fakt, że zachodzi bezboleśnie. …

Choroba paznokci onycholiza – przyczyny i leczenie Read More »

sposób na popękane pięty

Dlaczego pękają pięty? Poznaj sposób na popękane pięty!

Okazuje się, że popękane stopy to nie tylko problem estetyczny, ale też zdrowotny. Ich nadmierne popękanie może prowadzić do groźnych infekcji, a nawet uniemożliwić poruszanie się. Dlatego warto codziennie dbać o pielęgnacje pięt i dowiedzieć się, dlaczego w ogóle pękają.

refleksoterapia stóp

Refleksoterapia stóp – dobroczynny masaż

Refleksoterapia to rodzaj masażu leczniczego, w którym dochodzi do tak zwanego opracowywania i uciskania, a tym samym stymulowania receptorów położonych na stopach. Receptory te odpowiadają konkretnym narządom i układom ciała. Tak więc na postawione pytanie: refleksoterapia co to jest?

piankowe poduszeczki ochronne na odciski

Piankowe poduszeczki ochronne na odciski – koniec z bólem i dyskomfortem!

Piankowe poduszeczki ochronne na odciski są bardzo proste w swej budowie. Natomiast ich stosowanie potrafi przynieść znaczną ulgę. Z poniższego artykułu dowiesz się jak je stosować. Poza tym zdobędziesz niezbędne wiadomości na temat przyczyn powstawania odcisków na stopach. Poduszeczki ochronne na odciski – piankowe mają wiele zalet, które koniecznie musisz poznać.

wkładki do butów pochłaniające zapach

Jakie wkładki do butów pochłaniające zapach wybrać?

Nadmierna potliwość stóp jest bardzo krępującą dolegliwością, zwłaszcza jeżeli musimy zdjąć buty w towarzystwie innych osób. Jakie są przyczyny potliwości stóp? Jak radzić sobie z przykrym zapachem? Jednym ze sprawdzonych sposobów są wkładki do butów pochłaniające zapach.

żółte paznokcie u stóp

Żółte paznokcie u stóp – co warto wiedzieć?

Zdrowy wygląd paznokci jest ważny dla każdego człowieka. Jakakolwiek zmiana w ich strukturze czy tez zmiana koloru jest powodem pojawiającego się niepokoju. Częstym problemem są żółte paznokcie u nóg. Przyczyn pojawienia się przebarwień w tym kolorze może być wiele – od zakażeń grzybiczych lub bakteryjnych, przez złą pielęgnacje i nieprawidłowe usuwanie lakieru, kończąc na pojawieniu …

Żółte paznokcie u stóp – co warto wiedzieć? Read More »