piękna od stóp do głów

Bądź piękna od stóp do głów – codzienne rytuały pielęgnacyjne

Kasia Bez

Wiele mówi się o pielęgnacji twarzy, jednak troski wymaga skóra całego ciała. Jak sprawić, by była gładka i elastyczna nie tylko bezpośrednio po kąpieli? Mam na to kilka sprawdzonych sposobów.

Mimo że skóra na ciele nie jest tak narażona na działanie czynników zewnętrznych jak twarz, nie można o niej zapominać podczas porannej i wieczornej pielęgnacji. Codzienny prysznic powinien być nie tylko zabiegiem higienicznym, ale rytuałem, który ma na celu zadbanie o jej stan. O czym warto pamiętać?

Pielęgnacja ciała na co dzień. Co jest ważne?

Skóra na ciele również traci jędrność i elastyczność, dlatego warto dbać o nią nie tylko od święta, ale i na co dzień. Wystarczy wygospodarować na to kilkanaście minut! Oczywiście podstawą jest oczyszczanie, podczas krótkiego prysznica. Panuje przekonanie, że chłodna woda doskonale pobudza, a oprócz tego poprawia jakość skóry. Nie każdy jest w stanie przekonać się do takiego rozwiązania, ale na koniec zawsze można spróbować obniżyć temperaturę wody w natrysku. Od razu po kąpieli należy zastosować balsam do ciała – na przykład skucha skóra doceni olejki, a wrażliwa delikatne mleczko. 

Można także spryskać je swoim ulubionym zapachem – Lancome Tresor In Love perfumy to wybór wielu kobiet. Doskonale pasują na każdą okazję, więc warto zacząć z nimi dzień. Oprócz tego, jeżeli zaaplikujesz je na wilgotną skórę, ich kwiatowo-cytrusowy aromat utrzyma się jeszcze dłużej.

Zabiegi, które warto wykonywać regularnie

Kąpiele i nakładanie nawilżających balsamów to podstawa codziennej pielęgnacji. Są jednak takie zabiegi, których nie trzeba wykonywać każdego dnia. Wymagają regularności – należą do nich:

  • oczyszczający peeling ciała (raz lub dwa razy w tygodniu);
  • depilacja (w zależności od potrzeby);
  • regenerujący masaż ciała (raz w tygodniu).
Zobacz też:  Ozdoby na stopy - co warto wybrać?

Jak dbać o twarz? Codzienne zabiegi

Twarz to wizytówka człowieka, dlatego warto o nią zadbać. Bardzo ważne jest oczyszczanie skóry, które należy wykonywać dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Składa się z kilku etapów, do których należy mycie delikatną pianką lub żelem, nakładanie toniku, serum oraz nawilżającego kremu. Po całym dniu należy najpierw wykonać demakijaż, który usunie zanieczyszczenia oraz resztki kolorowych kosmetyków.

Kobiety, które wykonują makijaż, powinny używać kosmetyków dobrej jakości, dobranych do ich cery. Bardzo ważny jest podkład, ale także puder stanowiący kropkę nad i całego make-upu. Doskonałym wyborem jest puder Lancome Long Time No Shine, który redukuje świecenie się cery, a przy tym ma lekką i nieobciążającą formułę. To idealna propozycja na każdy dzień.

Sposób na lekkie stopy

Jak iść przez dzień lekkim i pewnym krokiem? Mając zadbane stopy, nie trzeba zadawać sobie tego pytania. Nie zawsze poświęca się im tyle uwagi, ile potrzebują. Jakich zabiegów pielęgnacyjnych wymagają?

Dla niektórych największym utrapieniem są pięty – a dokładnie sucha i zrogowaciała skóra, która wygląda bardzo nieestetycznie. Można ją usunąć pumeksem lub tarką, jednak aby było to skuteczne działanie, nie można przesadzać z częstotliwością. Zabieg najlepiej wykonywać raz w miesiącu, inaczej skóra zostanie pobudzona do jeszcze szybszego odnawiania się i problem będzie narastać. Zamiast tego lepiej stosować kremy zmiękczające (na przykład z mocznikiem) lub regenerujące, warto też używać peelingów.

Codzienne nawyki pielęgnacyjne nie są skomplikowane, jednak dzięki nim skóra twarzy i całego ciała wygląda młodo i świeżo. Poświęcenie jej kilkunastu minut każdego nie powinno stanowić dużego wyrzeczenia, a da rewelacyjne efekty.Zobacz także:
Zobacz też:  Domowe sposoby pielęgnacji na bazie oleju kokosowego 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też