krem na pękające pięty z mocznikiem

Krem na pękające pięty z mocznikiem – dlaczego działa?

Irena

O pięty trzeba dbać. Tylko wtedy będziemy się cieszyć gładką i miękką skórą na stopach. Krem na pękające pięty z mocznikiem ułatwi nam tę codzienną pielęgnację. Mocznik w preparacie może mieć jednak różne stężenie, i tym samym także właściwości. Dowiedz się, jakie stężenie tego składnika możemy znaleźć i wybierz najlepsze dla siebie.

Kilka słów o wyjątkowym moczniku

Mocznik to organiczny związek chemiczny, który powstaje w naszym organizmie w wyniku przemiany białek. Jest więc całkowicie produktem ubocznym, który wydalamy za pomocą potu oraz moczu. Znajduje się on również w naszej skórze i przyczynia się do tego, że jest ona dobrze nawilżona. Ten, który wykorzystywany jest jako składnik kosmetyków, pozyskuje się drogą chemiczną z amoniaku i dwutlenku węgla. Oczywiście nazwa mocznik jest używana potoczne, dla chemika będzie to zawsze diamid kwasu węglowego.

Jest on zaliczany do tzw. humektantów, które odpowiadają za prawidłowe nawilżenie. Humektanty mają za zadanie zatrzymać wodę w naszej skórze lub włosach, co przyczynia się w dużym stopniu do ich lepszego nawilżenia oraz wyglądu. Są nimi m.in. miód, gliceryna, aloes i właśnie mocznik. Dlatego też są składnikami różnego rodzaju kosmetyków, w tym balsamów, kremów do twarzy oraz właśnie do stóp.

Stężenie mocznika – o co właściwie chodzi?

Nasze pięty mogą być w bardzo różnym stanie. Czasem jest to po prostu mocno przesuszona skóra, a czasem już mocno zrogowaciała, popękana, a nawet bolesna. Krem do stóp z mocznikiem poradzi sobie z jednym i drugim problemem, ale trzeba wybrać taki preparat, który będzie charakteryzował się określonym stężeniem mocznika, ponieważ ma to zasadniczy wpływ na jego działanie. Stężenie tego składnika w kosmetykach może być bardzo różne i wahać się od 2 do nawet 50%.

Zobacz też:  Sucha skóra stóp i ciała. Dowiedz się, co ją powoduje

Krem na pękające pięty z mocznikiem, który ma stężenie poniżej 10%, działa przede wszystkim zmiękczająco. Pomoże więc na przesuszoną i w niewielkim stopniu stwardniałą skórę na piętach. Systematycznie stosowany pozwoli całkowicie rozprawić się z problemem twardej skóry na naszych stopach. Mocznik o stężeniu 2-4% znajdziemy również w kremach do twarzy czy balsamach. Zmiękcza skórę, zatrzymuje w niej wodę i tym samym ma znaczący wpływ na poprawę jej jędrności i elastyczności.

Więcej informacji o kremach i balsamach znajdziesz na serwisie https://magazyndrogeria.pl/.

Jeśli jednak borykamy się ze znacznie poważniejszym problemem, np. stwardniała, bolesna i popękana skóra na piętach, to w takim wypadku zdecydowanie lepiej użyć krem do stóp z mocznikiem, który zwiera znacznie większe stężenie mocznika, w tym co najmniej więcej niż 10%. Preparaty z zawartością powyżej 30% mocznika oprócz właściwości zmiękczających, mają także złuszczające. Przy regularnej pielęgnacji dolegliwy naskórek zacznie delikatnie schodzić, skóra stanie się bardziej miękka, nawilżona i problem z pękającymi i twardymi pętami z czasem zniknie. Ważne jest jednak, aby pielęgnacja stóp odbywała się regularnie, ponieważ dzięki temu również efekty będą bardziej widoczne i zdecydowanie trwalsze.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też