usuwanie naskórka z pięt

Usuwanie naskórka z pięt – jak to robić?

Irena

Regularne pielęgnowanie stóp przynosi doskonałe efekty. Każdy może mieć zadbane pięty. Wystarczy skorzystać z poniższych podpowiedzi. To właśnie dzięki nim pielęgnacja stóp będzie prosta i przyjemna. A efekty będą widoczne od zaraz.

Jak pielęgnować pięty w domu?


Zadbane stopy to nie tylko kwestia higieny. Każda kobieta czuje się lepiej, gdy jej pięty są gładkie, nawilżone, bez zrogowaciałego naskórka. Utrzymanie ich w takiej kondycji będzie proste, jeśli tylko wdrożymy odpowiednie działania, a także wyposażymy się w kosmetyki i akcesoria, takie jak na przykład tarka do stóp lub elektryczna polerka. Jak usunąć naskórek z pięt bez tych przyrządów? To trochę trudne, jeżeli wcześniej na stopach pojawił się już gruby, twardy naskórek. Przydadzą się zatem również kosmetyki, na przykład te, które zawierają w swoim składzie mocznik. To jeden z kultowych składników aktywnych, który jest zawsze dodawany do najlepszych specyfików do pielęgnacji stóp. Działa złuszczająco, zmiękczająco. Najlepsze efekty osiągnie się jednak wtedy, gdy będzie on stosowany regularnie, praktycznie każdego dnia. Stopy warto smarować tuż przed snem. Od czasu do czasu, na przykład raz na kilka dni, można im zafundować jakąś odżywczą maseczkę, którą nałoży się na całą noc.

Usuwanie naskórka z pięt


Jak usunąć zrogowaciały naskórek na piętach? Na początek najlepiej przygotować kąpiel dla stóp. Można wykorzystać zwykłą sól albo zdecydować się na taką do kąpieli. Wystarczy wsypać ją do gorącej wody, a następnie zanurzyć w niej stopy na przynajmniej 15 minut. Kolejny etap to usuwanie zrogowaciałego naskórka za pomocą pumeksu lub tarki. Naskórek po moczeniu będzie miękki, dlatego z łatwością uda się usunąć jego warstwę. Na koniec wystarczy nałożyć warstwę kremu. Dobrym pomysłem jest też założenie skarpetek. dzięki temu kosmetyk będzie miał szansę wchłonąć się w skórę stóp.

Zobacz też:  Silnie złuszczające skarpetki – efekt jak po najlepszym pedicure!

Usuwanie naskórka u podologa


Jeżeli stopy są w ogólnie dobrym stanie, skóra jest zrogowaciała, jednak nie pęka, spokojnie poradzimy sobie z jej pielęgnacją w domu. Wystarczy regularnie moczyć stopy, ścierać naskórek, a następnie używać dobrych kosmetyków. Od czasu do czasu można też nałożyć specjalną maskę w płachcie. Taka złuszczająca maseczka działa jak peeling chemiczny. Po kilku dniach skóra zacznie się łuszczyć, ale potem będzie miękka, gładka i jasna. Jeżeli jednak skóra na piętach jest mocno popękana, warto skorzystać z usług podologa. To specjalista, który zajmuje się kompleksową pielęgnację stóp, pomagając w radzeniu sobie z odciskami, nadgniotami, popękanymi piętami. Pomoże wtedy, gdy domowe działania nie przynoszą dobrego rezultatu. Kiedy warto zacząć starania o piękne stopy? Tak naprawdę każdego dnia. Nie ma sensu czekać na wiosnę, aż zacznie się nosić odkryte buty. Aby skóra na piętach zregenerowała się, potrzebnych jest nawet kilka tygodni. Usunięcie grubej warstwy naskórka również nie jest możliwe w ciągu jednego zabiegu. Trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość i dbać o stopy regularnie przez kilka tygodni, by zaczęły one prezentować się ładnie i zdrowo.



Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też