skóra stóp a skóra twarzy

Skóra stóp, a skóra twarzy. Dlaczego do każdej części ciała należy używać innych kosmetyków?

Irena

Pielęgnacja twarzy i ciała to rytuały wpisane w życie kobiet. Tylko wykonywane w sposób prawidłowy dają pożądane efekty. Dobierz odpowiednie kosmetyki. Sprawdź, dlaczego krem do twarzy nie sprawdzi się na stopach.

Byłoby wspaniale, gdyby jeden produkt kosmetyczny sprawdzał się doskonale na każdej części ciała. Tak niestety nie jest i raczej nie będzie. Wynika to przede wszystkim z budowy skóry. W związku z tym, substancje zawarte w twoim ulubionym kremie do twarzy będą nakierowane na inne działanie niż te np. w balsamach na ujędrnienie biustu. Poznaj różnicę, aby zrozumieć różnorodność produktów na rynku. Dobierz kosmetyki idealne dla swojej skóry.

Skóra stóp a skóra twarzy – różnica w budowie

Skóra u człowieka należy do największych narządów. Wyróżnia się dużą powierzchnią, którą szacuje się na 2m2. Pełni szereg funkcji, z których na co dzień nie zdajemy sobie sprawy. Uczestniczy w syntezie witaminy D, wspomaga układ odpornościowy, reguluje temperaturę ciała oraz chroni przed urazami narządów wewnętrznych. Budowa skóry różni się, jeśli weźmiemy pod uwagę konkretne części ciała. Mamy na myśli szczególnie grubość naskórka.

Skóra twarzy – delikatna, czy odporna na uszkodzenia?

Skóra zbudowana jest warstwowo – obszar twarzy oczywiście też. Tym, co dla człowieka stało się najbardziej widoczne, jest naskórek. Możemy podzielić go na kilka konkretnych części:

  • warstwę rogową;
  • warstwę ziarnistą;
  • warstwę kolczystą;
  • warstwę podstawną.

Ta ostatnia położona jest najgłębiej, na pograniczu skóry właściwej. Ona sama składa się z kolejnych dwóch obszarów, tj. warstwa brodawkowata i siateczkowata. Najgłębiej pojawia się tzw. tkanka podskórna. Każde z wyżej wspomnianych miejsc pełni określoną funkcję i za nią odpowiada. Pojawienie się ewentualnych zaburzeń jest dla nas łatwe do zaobserwowania w postaci m.in. zmian chorobowych, czy nadmiernej suchości. Twarz narażona jest na działanie czynników zewnętrznych, przez co jej pielęgnacja i makijaż (np. z użyciem podkładu Lancome Teint Idole) musi być na jak najwyższym poziomie.

Zobacz też:  Krem na pękające pięty z mocznikiem - dlaczego działa?

Stopy – co z nimi nie tak?

Twoje stopy zbudowane są nieco inaczej niż reszta ciała. W warstwie naskórka pojawia się dodatkowo tzw. część jasna. Jest ona charakterystyczna dla miejsc, gdzie powierzchnia jest gruba, podatna na zrogowacenia. W związku z tym konieczne jest stosowanie konkretnych kosmetyków do pielęgnacji – zupełnie innych niż te, które są przeznaczone do twarzy.

Skóra pod oczami

O okolicy oczu wiele się mówi w kontekście pielęgnacji. Miejsce to także możemy wyróżnić pod względem budowy. Przede wszystkim skóra jest znacznie cieńsza na poziomie wszystkich warstw. Komórki tłuszczowe są bardzo nieliczne, tak samo, jak podstawowe mikrofilamenty – kolagen i elastyna. To właśnie obszar oka najczęściej zdradza wiek. Konieczne jest kompleksowe dbanie o skórę z pomocą aktywnych substancji. Te znajdziesz w kosmetykach do tego przeznaczonych. Jest to m.in. retinol. olej arganowy, witamina E i C.

Substancje, których potrzebują twoje stopy

Skóra stóp często boryka się z wieloma problemami. Wiedz, że część ta jest niesamowicie obciążona. To na stopach spoczywa cała masa twojego ciała, pokonują one także wiele tysięcy kroków dziennie. Fakt ten nie jest dla nich obojętny. Naskórek staje się twardy, przesuszony oraz popękany. Wiele kobiet skarży się szczególnie na okolicę pięt, której okolica jest trudna do pielęgnacji. W kosmetykach do stóp należy przede wszystkim szukać związków o działaniu złuszczającym, natłuszczającym oraz regenerującym. Dobrze, jeśli zawierają także substancje przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Oto niektóre z nich:

  • mocznik;
  • kwasy owocowe;
  • pantenol;
  • masło shea;
  • kwas hialuronowy.

Zadbaj o siebie kompleksowo

Chcesz się cieszyć zdrową i promienną skórą na twarzy i ciele? Musisz pamiętać o obszarach, które wymagają odpowiednich kosmetyków. Nie eksperymentuj w tej kwestii. W łatwy sposób możesz się narazić na podrażnienia oraz bezskuteczne działanie. Oprócz pielęgnacji pamiętaj także o perfumach, które są jej idealnym dopełnieniem. Lancome Tresore to zapach stworzony dla kobiety pewnej siebie, nowoczesnej i zadbanej. Idealny dla ciebie!

Zobacz też:  Pielęgnacja stóp w kilku krokach, o czym pamiętać?

Sama widzisz, że skóra wymaga odmiennej pielęgnacji na wielu obszarach. Jeden krem nie zapewni ci kompleksowego dbania o jej zdrowie i dobry wygląd. Zrób porządki w swojej kosmetyczce i zatroszcz się o miejsca, o których wcześniej zapomniałaś.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też