najlepsze skarpetki złuszczające

Silnie złuszczające skarpetki – efekt jak po najlepszym pedicure!

Irena

Silnie złuszczające skarpetki, wykorzystujące zjawisko eksfoliacji, czyli złuszczania skóry za pomocą kwasów, to popularny zabieg domowy pozwalający na uzyskanie efektu niewiarygodnie gładkich i pięknych stóp.

Jak działają takie skarpetki?

Obok tego niepozornego produktu łatwo jest jest przejść obojętnie w drogerii i odebrać sobie szansę na niezwykle gładką skórę stóp bez wysiłku. Skarpetki złuszczające mają formę dużych, foliowych skarpet, zapakowanych zwykle w niewielką saszetkę lub pudełko. W opakowaniu znaleźć można komplet skarpet (niektórzy producenci pozwalają wybierać między mniejszym i większym rozmiarem – najlepsze skarpetki złuszczające pasują nawet na duże męskie stopy), a także opakowanie, zwykle w formie dwóch saszetek, z preparatem złuszczającym.

Należy założyć foliowe skarpety na umyte i osuszone stopy, wlać do nich cały preparat, a następnie założyć zwykłe czy wełniane skarpetki, uważając, by nie wylać zawartości. Taki “kompres” należy pozostawić na stopach na czas przewidziany przez producenta. Optimum to 1,5 godziny, ale czas ten można skracać czy wydłużać, zależnie od stanu stóp i pożądanych efektów. Po tym czasie wystarczy opłukać stopy, wytrzeć do sucha i… oczekiwać na efekty. Powinny one pojawić się w ciągu kilku dni, choć u niektórych osób skóra zaczyna złuszczać się jeszcze szybciej, a u innych – nawet po dwóch tygodniach.

Skarpety złuszczające efekty

Kwasy, zwykle owocowe, zawarte w preparacie złuszczającym, w którym trzyma się stopy przez dość długi czas, dają efekt podobny jak w przypadku peelingu medycznego przeprowadzanego na twarz. W ciągu kilku dni stopy zaczynają się złuszczać, przy czym efekt ten jest niezwykle silny – niektóre osoby na przykład znajdują w skarpetkach całe płaty skóry. W tym czasie nie można stosować preparatów nawilżających, nie powinno się też złuszczać skóry lecz czekać, aż stary naskórek sam odejdzie. Odsłaniająca się skóra jest niezwykle delikatna i miękka. Wiele osób na pewno będzie tym zaszokowanych, skóra staje się tak przyjemna w dotyku jak stopy niemowlaka.

Zobacz też:  Moczenie nóg w soli – zastosowanie i sposób wykonania

Problemem jest jednak fakt, że złuszczanie trwa długo i jest to dość uciążliwe, a przy tym oczywiście nieestetyczne. Nie ma mowy, by w tym czasie nosić odkryte obuwie, dlatego lepiej oszczędzić sobie tego w upalne dni lata. Poza tym niestety tempo złuszczania się skóry trudno jest przewidzieć, dlatego nie zawsze jest to dobre rozwiązanie kiedy na przykład chce się złuszczyć skórę przed wakacjami. Nie zawsze uda się wycelować z tym zabiegiem, może zdarzyć się tak, że naskórek zacznie łuszczyć się już na urlopie albo nawet dopiero po nim.

Skarpety skarpetom nierówne

Takie produkty ma w swej ofercie wiele firm, także polskich, a jasne jest, że nie wszystkie będą działać tak samo dobrze. Nie oznacza to przy tym, by o jakości świadczyła cena. Przed zakupem takiego produktu warto więc na przykład sprawdzić opinie w internecie czy też po prostu testować różne preparaty tego rodzaju w celu znalezienia najlepszego.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też