Akupresura naturalnym sposobem na ból zęba

Akupresura naturalnym sposobem na ból zęba

Irena

Zęby są dla każdego z nas niezwykle ważne. Nie tylko możemy dzięki nim przeżuwać pokarmy, ale także się uśmiechać, czy nawet poprawnie mówić. Niestety zęby są również niezwykle wrażliwe i czasem w najmniej oczekiwanym momencie zaczynają boleć. Okazuje się, że stopy- receptory na nich zlokalizowane pomogą ten ból załagodzić.

Ból zęba- dlaczego jest zmartwieniem?

Często mówi się, że ból zęba jest jednym z najgorszych, jaki może przytrafić się nam w życiu. Stwierdzenie to jest jak najbardziej zasadne, z racji tego, że bólu zęba nie można porównać z żadnym innym bólem, który może się nam przytrafić. Co więcej ból zęba jest również ogromnym powodem do zmartwień. Dlaczego? Spójmy na to z klasycznej perspektywy. Jak informują redaktorzy z portalu DentInfo w momencie, kiedy boli nas głowa wiemy, że przyczyną może być stres, zbyt niskie lub zbyt wysokie ciśnienie. Zdajemy sobie sprawę również z tego, że weźmiemy odpowiednią tabletkę, czy po prostu utniemy sobie krótką drzemkę i wszystko wróci do normy. W przypadku bólu zęba, sytuacja przedstawia się znacznie inaczej. Zwykle nie możemy zdefiniować jego przyczyny, a co za tym idzie mamy prawdziwy powód do zmartwień. Nie możemy być również pewni, czy następnego dnia lub czy po tabletce przeciwbólowej, ten ból zęba się skończy, czy jeszcze przybierze na sile. Okazuje się, że ból zęba jest dość kontrowersyjny, jednak z czasem przybiera on na sile w taki sposób, że nie jesteśmy wstanie normalnie funkcjonować. Co więcej dolegliwości bólowe wcale nie muszą jedynie ograniczać się do samego zęba, gdyż zwykle mają one tendencję do promieniowania. Wówczas możemy doświadczyć migreny, a to z kolei pociągnie za sobą nudności i wymioty. Właśnie z tego powodu, ból zęba jest jednym z największych podwodów do naszych zmartwień.

Zobacz też:  Fetysz stóp. Czym jest i jak się objawia?

Czy akupresura jest skutecznym rozwianiem na ból zęba?

Wiele osób w obecnych czasach stara się w znaczny sposób ograniczyć ilość przyjmowanych środków przeciwbólowych. Wynika to z faktu, że nie chcemy zatruwać naszego organizmu, wobec tego poszukujemy bardziej konwencjonalnych metod walki z bólem. Warto się w tym momencie zwrócić w stronę akupresury. Jest to sposób na walkę z bólem i innymi dolegliwościami, który został zapoczątkowany wraz z rozwojem chińskiej medycyny ludowej. Okazuje się, że nasze stopy-receptory mają połączenie ze wszystkimi zakończeniami nerwowymi w naszym organizmie. Zgodnie z założeniami chińskiej medycyny ludowej, ma naszych stopach znajduje się aż 36 punktów, a każdy z nich stanowi swoiste połączenie z innymi narządami naszego organizmu. Jak więc nie trudno się domyślić, na naszej stopie znajduje się również punkt, który odpowiada za aktywowanie lub dezaktywowanie receptorów bólowych, które są rozłożone w różnych miejscach na naszym ciele. Jakie odniesienie ma do tego wspomniana już akupresura? Otóż zgodnie z jej metodami, terapia przeciwbólowa polega na odpowiednim uciskaniu określonego receptora. Oczywiście zanim zachęcimy się łatwością tej metody walki z bólem, warto na samym początku przyjrzeć się dokładnie temu, w którym miejscu na naszej stopie znajduje się odpowiedni punkt. Co więcej powinniśmy również dowiedzieć w jaki sposób i z jakim natężeniem musi być on uciskany. Niemniej jednak akupresura to naturalna metoda sprawdzająca się przy bólu zębów- jak dodaje specjalista z serwisu stomatologicznego Dentinfo.pl. Wobec tego nie ma wątpliwości, że wywodząca się z chińskiej medycyny ludowej akupresura pomoże nam skutecznie uporać się z promieniującym bólem zęba. Niemniej jednak jeśli nie mamy odpowiedniego doświadczenia, warto skorzystać z pomocy gabinetów akupresury. Zwykle specjaliści tam doskonale wiedza z jaką siłą i w jaki sposób uciskać receptory na stopach, by rzeczywiście osiągnąć zamierzony efekt. Taka metoda walki z bólem zęba jest całkowicie naturalna, a co za tym idzie nie będziemy musieli używać środków przeciwbólowych, które są chemiczne, a w dodatku- spożywane w nadmiarze, mogą przyczynić się do problemów z wątrobą. Niemniej jednak warto pamiętać, że każdy ból zęba warto skonsultować ze stomatologiem.

Zobacz też:  Wybierasz się na randkę? Zadbaj nie tylko o kreację, ale również o swoje nogi!


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też