Buty na długi lot- jakie wybrać?

Buty na długi lot- jakie wybrać?

Irena

Tak naprawdę z dnia na dzień, nie zwracamy większej uwagi na nasze stopy. Niemniej jednak w momencie, kiedy zaczynają nas one boleć i dawać się we znaki, zastanawiamy się, gdzie popełniliśmy błąd. Jeśli lubimy podróżować, to warto wiedzieć jakie buty na długi lot wybrać.

Dlaczego stopy nas bolą?

Czy ktoś kiedyś zastanawiał się, dlaczego stopy nas bolą? Okazuje się, że ból ten spowodowany może być wieloma czynnikami. Niemniej jednak warto również rozważyć moment, w którym takie przykre dolegliwości związane ze stopami się pojawiają. Nie jest nam bowiem obce poczucie dyskomfortu stóp po całym ciężkim dniu spędzonym w pracy, czy po długiej podróży samolotem lub samochodem. Bardzo popularne w ostatnim czasie stało się określenie “ociężałe stopy”. W tym pojęciu chodzi głównie o to, że bardzo ciężko było sprecyzować, jak tak naprawdę nasze stopy się czują, a epitet “ociężałe” pasował najbardziej. Jednak nie tylko chodzi tu o dyskomfort, który może przerodzić się nawet i w ból. Często bowiem zauważamy, że na naszych stopach pojawiają się również odciski od skarpetek czy butów, a nasze kostki stały się praktycznie niewidoczne. Jednym słowem, nasze stopy po prostu stały się spuchnięte. Odpowiedzialne za to jest krążenie krwi w naszym organizmie. Oczywiście taki stan w żadnym wypadku nie zagraża naszemu życiu lub zdrowiu, a stopy po kilku godzinach odpoczynku powinny spokojnie wrócić do normy. Jednak musimy się zmagać z bólem, który z pewnością nie sprawia, że czujemy się komfortowo. Okazuje się jednak, że winą za taki stan rzeczy możemy przede wszystkim zrzucić na nasze buty. Dlaczego? Otóż do pracy często wybieramy szpilki prawda? Na długi lot samolotem z kolei adidasy lub trampki, które mają być dla nas najwygodniejsze. Rzeczywistość jednak jest całkowicie inna i dość bardziej brutalna. W przypadku szpilek, wszystko wydaje się oczywiste. Wysoki obcas, ciasne zapięcie i dość ograniczona wygoda, przyczyniają się do powstania bólu stopy. Jednak dlaczego w momencie kiedy wybieramy się do kraju jakim są Zjednoczone Emiraty Arabskie, a lot trwa kilkanaście godzin, zdecydowaliśmy się na trampki, jednak nasze stopy w dalszym ciągu są spuchnięte i bolą? Otóż zwróćmy uwagę na bardzo prostą kwestię. Być może trampki i adidasy są najwygodniejszymi butami, które możemy założyć na co dzień, jednak z pewnością nie sprawdzą się one na długi lot. Dlaczego? Jak możemy przeczytać na portalu Travelers:

  • ciasne wiązania znacznie ograniczają i utrudniają krążenie krwi w naszych stopach
  • zamknięta obudowa i sztuczny materiał, który nie przepuszcza ciepła doprowadza do sytuacji, w której nasze stopy dosłownie “gotują się ” we wnętrzu buta.
  • wysokie cholewki, czy inne “wyprofilowane” podeszwy w adidasach tak naprawdę nie zapewniają naszym stopom odpowiedniej swobody.
Zobacz też:  Najpopularniejsze modele Air Jordan 4. Co czyni je wyjątkowymi?

Jakie buty na długi lot wybrać?

Zjednoczone Emiraty Arabskie to bardzo częsty kierunek podróży wielu polskich turystów. Jednak nie jest tajemnicą, że taki lot nie będzie trwał kilka godzin. Zwykle jest to od 8 do 12 godzin, w zależności z którego miejsca wylatujemy i z jakim przewoźnikiem zdecydowaliśmy się podróżować. Wówczas prawdziwą koniecznością jest wybranie odpowiednich butów, które zapewnią naszym stopom odpowiedni wypoczynek. Wobec tego jakie buty na długi lot sprawdzą się najlepiej? Otóż najprostszym i najwygodniejszym rozwiązaniem będą oczywiście klapki. Dlaczego? Nie mają one żadnych zapięć, więc nie mają w  jaki sposób ściskać naszych stóp. Po drugie klapki najczęściej mają odkryte pięty, a także w pełni odkryte palce. W efekcie nasze stopy nie są niczym ograniczone i mogą korzystać z ogromnej swobody ruchu. Płaska i jednolita powierzchnia klapek zapewnia im równomierne podparcie na całej powierzchni. Klapki stanowią więc idealne rozwiązanie jako buty na długi lot, które nie doprowadzą nas do poczucia dyskomfortu, a co najważniejsze nie wpłyną na zaburzenia krążenia krwi w stopach, więc nie będziemy musieli walczyć z ich opuchlizną zaraz po wylądowaniu. Warto ponownie zaufać klapkom, a nasze stopy nam za to podziękują!Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też