miejsca erogenne na stopach

Miejsca erogenne na stopach – z pewnością warto je znać

Irena

Masaż stref erogennych na stopach to tajna broń. Warto z niej korzystać, by uatrakcyjnić nasze życie intymne i  uczynić je lepszym.

Niektóre strefy erogenne są oczywiste. O istnieniu innych można nawet nie wiedzieć. Warto jednak je poznać, bo może to zmienić całe nasze życie. Strefy erogenne na stopach są tego najlepszym przykładem. Masaż stóp jest relaksujący, może być leczniczy, ale wykonany odpowiednio zastąpi grę wstępną. Potem wszystko potoczy się wspaniale. 

Strefy erogenne

Strefy erogenne są wrażliwymi punktami na mapie ciała. Skóra lub błona śluzowa jest w tych miejscach wyjątkowo wrażliwa, a stymulacja powoduje podniecenie seksualne. Strefy erogenne u kobiet zajmują kilkanaście procent ciała. U mężczyzn nieco mniej. Typowe strefy erogenne to narządy płciowe i ich okolice. Do bardzo czułych erotycznie miejsc należą też u obu płci pośladki, piersi, plecy, szyja i uszy. Nic jednak nie jest takim fetyszem seksualnym jak stopy. To one są symbolem gry wstępnej.  

Strefy erogenne na stopie

Seksuologia wyróżnia dwa typy stref erogennych. Strefy erogenne swoiste, czyli te, których stymulacja prowadzi wprost do orgazmu. To narządy płciowe plus piersi i wargi. Strefy erogenne nieswoiste obejmują miejsca na ciele, gdzie skóra jest cienka i wrażliwa a pieszczoty mogą przynieść podniecenie i przyjemność. Do takich właśnie stref należą stopy. Większość pań uwielbia pieszczoty stóp. Pożądane są wszelkie masaże, czasami wystarczy delikatny dotyk. Stopy są jedną z najbardziej wrażliwych stref naszego ciała. Pełno tam zakończeń nerwowymi, które sprawiają, że stopy są tak tkliwe. Każdy nawet najlżejszy bodziec jest odczuwany jako niezwykły. 

Masaż stóp to  tradycyjna metoda stosowana w Chinach i Indiach  już od starożytności. To słynna akupresura.  Dzięki niej powstała mapa stóp. Każdy rejon i każdy palec jest odpowiedzialny za jakiś kluczowy organ. Masaż to niezawodny sposób na złagodzenie niektórych dolegliwości i poprawę zdrowia. Poprzez odpowiednie uciskanie można wyleczyć migrenę, niestrawność czy poprawić ostrość widzenia. 

Zobacz też:  Czy ćwiczenie bez obuwia jest dobre dla zdrowia?

Masaż można przeprowadzić tak, by osiągnąć korzyści zdrowotne. Może wykonać go masażysta lub specjalista od akupresury. Erotyczny masaż stóp to jednak coś zupełnie innego. 

Sprawdź, ile zarabia masażysta na stronie: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/ile-zarabia-masazysta

Jak masować miejsca erogenne na stopach

Masaż stóp jest relaksujący, ale może być również bardzo podniecający. Największym problemem mogą być łaskotki. Wiele osób jest przerażonych na samą myśl, że ktoś może dotknąć ich stopy. Warto postępować powoli i delikatnie, jeżeli masaż ma przynieść spodziewany efekt.

Idealnym wstępem jest delikatne gładzenie podeszwy stopy. Należy zacząć od pięty i stopniowo przesuwać się w kierunku palców. Dłonie nasmarowane olejkiem zapachowym będą jak najbardziej na miejscu. Kciukami można naprzemiennie mocno i lekko uciskać całą stopę. Potem czas na palce. Każdy z osobna delikatnie pociągnąć, a potem subtelnie naciskać na czubki. Teraz czas na szaleństwo. W zależności od preferencji  można przejść do lizania stóp czy ssania palców. Wystarczy ruszyć wyobraźnią.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też