Rewelacyjny pikosekundowy laser – na zmarszczki i przebarwienia

Irena

Laser pikosekundowy to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej wszechstronnych technologii stosowanych obecnie w medycynie estetycznej. Dzięki minimalnej inwazyjności i wysokiej skuteczności znakomicie radzi sobie z różnymi oznakami starzenia. Wyjaśniamy, na czym polega działanie pikosekundowego lasera na zmarszczki i przebarwienia.

PicoSure – wyjątkowy laser na zmarszczki

Lasery pikosekundowe znane są przede wszystkim ze swojej wysokiej skuteczności w usuwaniu pigmentu tatuażu. Tymczasem okazuje się, że również dobrze radzą sobie ze zmianami pigmentacyjnymi skóry, w szczególności z przebarwieniami posłonecznymi, ale to nie koniec ich możliwości. Laser pikosekundowy to doskonałe narzędzie do likwidacji zmarszczek i kompleksowego odmładzania skóry. Urządzenie to wykracza poza konwencjonalne lasery, łącząc najwyższą moc z możliwością wyboru trybów leczenia.

Nazwa laser pikosekundowy odnosi się do prędkości, z jaką energia lasera jest dostarczana do skóry. Pikosekunda to jedna bilionowa sekundy, co oznacza, że urządzenie to jest wielokrotnie szybsze od jego poprzednika – lasera nanosekundowego. Kontakt lasera ze skórą jest minimalny, dzięki czemu zabieg nie powoduje efektu termicznego i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Jednocześnie jest to bardzo skuteczny laser na zmarszczki. Stymuluje przebudowę skóry i pobudza intensywną produkcję kolagenu.

Na czym polega laserowe usuwanie zmarszczek?

PicoSure to jeden z trzech pikosekundowych laserów na zmarszczki, dostępnych w Klinice Miracki w Warszawie. Dysponuje on falą o długości 755 nm. Specjalna soczewka przekształca światło lasera w energię kinetyczną, która powoduje nacisk, a nie podgrzanie tkanek. Następuje wzrost ciśnienia, który powoduje kurczenie się komórek i aktywuje je do tworzenia nowego kolagenu i elastyny.

Zabieg trwa zaledwie 20-25 minut. Ze względu na krótki kontakt lasera ze skórą oraz wydajny system chłodzenia, nie jest konieczne znieczulenie. Procedura polega na krótkiej serii „strzałów świetlnych” na objętej zmarszczkami skórze. Laser działa tylko na zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe, nie uszkadzając zdrowej tkanki.

Zobacz też:  Neonowe paznokcie na wakacje 2023 - inspiracje na wzory i kolory

Skóra po zabiegu może być lekko zaróżowiona i nadmiernie wrażliwa, ale objawy te ustępują po kilku godzinach. Ważne jest, aby przez pierwszych kilka tygodni unikać opalania tak, jak w przypadku innych zabiegów laserowych. Wychodząc na zewnątrz, używaj kremu z wysokim filtrem UVA i UVB. Jeśli masz tendencje do przebarwień, już na stałe ogranicz ekspozycję skóry na słońce, aby zapobiec powstawaniu nowych zmian.

Perfekcyjna cera dzięki laserowemu odmładzaniu skóry

Siła i precyzja lasera pikosekundowego umożliwiają osiągnięcie optymalnych rezultatów w mniejszej liczbie sesji niż w przypadku laserów starszego typu. Specjaliści zalecają zwykle serię trzech zabiegów laserowego odmładzania twarzy, wykonywanych co 2-4 tygodnie. W zasadzie już bezpośrednio po zabiegu można zauważyć poprawę napięcia skóry i rozjaśnienie przebarwień. Na pełne efekty trzeba jednak poczekać, ponieważ wzmacniają się one wraz z procesem produkcji nowego kolagenu i elastyny. Synteza kolagenu rozpoczyna się 24 godziny po zastosowaniu lasera i trwa przez około trzy miesiące.

Zabieg tym nowoczesnym laserem na zmarszczki sprawia, że skóra wygląda na zdrowszą i młodszą. Seria zabiegów zapewnia długotrwałe rezultaty. Aby podtrzymać efekty terapii pikosekundowym laserem na zmarszczki, warto połączyć ją z innymi zabiegami odmładzającymi, np. iniekcyjnymi oraz pamiętać o tzw. zabiegach przypominających, które wykonuje się co kilka-kilkanaście miesięcy (zgodnie z zaleceniami lekarza).

Dowiedz się więcej na temat zabiegów laserowych – skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w WarszawieZobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też