Koloryzacja włosów w jasnym kolorze. Sprawdź, jak ją zrobić!

Koloryzacja włosów w jasnym kolorze wymaga specjalnego przygotowania. Szczególnie jeśli naturalnie masz ciemne włosy i chcesz zmienić ich kolor. Wówczas poza farbowaniem trzeba dokładnie i precyzyjnie przeprowadzić rozjaśnianie oraz tonizowanie kosmyków. Dlaczego to tak ważne i jak poprawnie farbować włosy na jasne kolory? Zobacz!
Kasia Bez

Krok 1: Przygotuj włosy

Upewnij się, że kosmyki są w dobrej kondycji przed koloryzacją. Jeśli są osłabione lub zniszczone, odłóż koloryzację na później i skup się na ich regeneracji. Przed planowaną zmianą koloru zastosuj nawilżające i odżywcze produkty do pielęgnacji włosów. Kosmyki powinny być mocno nawilżone, by podczas koloryzacji nie łamały się i nie kruszyły. Pamiętaj też, by nie myć włosów przynajmniej na 24 godziny przed zabiegiem. Łój, który naturalnie je w tym czasie oblepi, będzie warstwą ochronną dla skóry głowy, co pomoże ograniczyć podrażnienia.

Krok 2: Rozjaśnij i przeprowadź tonowanie

Jeśli twoje włosy są ciemniejsze od wybranego jasnego koloru, może być konieczne ich rozjaśnienie lub odbarwienie. To ważny etap, który może wymagać kilku sesji, aby osiągnąć pożądany poziom rozjaśnienia, szczególnie jeśli zaczynasz z ciemnym kolorem.

Po osiągnięciu pożądanego poziomu rozjaśnienia zastosuj toner. To ważny krok w koloryzacji, który pomoże dostosować kolor włosów do jasnego odcienia, Tonowanie pomoże również wyeliminować niechciane tony, takie jak żółty czy miedziany. Szczególnie gdy chcesz zmienić kolor na chłodny.

Krok 3: Aplikuj wybrany kolor

Jeśli chcesz uzyskać pastelowy odcień, teraz jest czas na nałożenie wybranego koloru. Może to być róż, błękit, fiolet czy inny delikatny odcień. W zależności od intensywności koloru, może być konieczne kilka warstw aplikacji. Jeśli zaś zastanawiasz się, jak uzyskać chłodny blond, postępuj zgodnie z instrukcją.

Po pierwsze niezbędne będzie stopniowe rozjaśnianie oraz tonowanie. Po drugie zastosuj odpowiednią farbę. Doskonale sprawdzi się preparat z opatentowanym barwnikiem i o wysokiej odporności na blaknięcie. Wybierz farbę z witaminą E oraz filtrami UV, które ochronią włosy i pomogą zachować im dobrą kondycję po zabiegu.

Zobacz też:  Dlaczego warto wykonywać badania prenatalne? Zatroszcz się o zdrowie!

Krok 4: Pielęgnuj włosy i utrzymaj kolor

Po zakończeniu koloryzacji ważne byś odpowiednie zadbała o kosmyki. Używaj szamponów i odżywek przeznaczonych specjalnie do włosów farbowanych, unikaj stylizacji na gorąco, a przynajmniej ogranicz ją do minimum. Regularnie stosuj nawilżające maski i olejki do włosów, pamiętając, by przestrzegać czasu aplikacji podanego przez producenta. Chroń kosmyki przed promieniowaniem słonecznym, stosując kosmetyki z filtrami UVA i UVB lub nosząc nakrycia głowy niezależnie od pogody.

Krok 5: Odświeżaj kolor

Jasne kolory mogą szybko się wypłukiwać. A jeśli Twój naturalny odcień jest ciemny, odrosty będą szybciej widoczne. Dlatego planuj regularne odświeżenie koloru. Pamiętaj jednak, że zbyt częste farbowanie włosów osłabia ich strukturę. W konsekwencji mogą być krucze, łamliwe, matowe i szorstkie. Odświeżaj więc kolor z głową i wybieraj zawsze sprawdzone kosmetyki. Najlepiej takie, które w zestawie mają odżywkę wielokrotnego zastosowania.

Artykuł promocyjny.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też