Zabiegi SPA- na jakie warto się zdecydować?

Zabiegi SPA cieszą się ogromną popularnością. Coraz chętniej korzystamy także z masaży. Jednym z najpopularniejszych jest masaż tajski. Jakie korzyści daje taki masaż? Jak zadbać o siebie i swoją skórę?
Irena

Czym jest masaż tajski?

Masaż tajski to tradycyjna forma masażu, która ma swoje korzenie w Tajlandii. Jest to technika terapeutyczna, która łączy w sobie elementy masażu, akupresury, manipulacji stawami i jogi. Masaż tajski jest znany ze swojego kompleksowego podejścia do poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia poprzez stymulację energetycznych punktów na ciele. Masażysta wykorzystuje swoje dłonie, stopy, łokcie i czasem nawet kolana, aby delikatnie naciskać na odpowiednie punkty i linie energetyczne na ciele klienta. Działanie to ma na celu przywrócenie równowagi energetycznej i poprawę krążenia.

Sesja masażu tajskiego może obejmować różnorodne techniki, takie jak rozciąganie, uciskanie, obracanie stawów i delikatne manipulacje ciała. W masażu tajskim ważna jest także rola głębokiego oddechu, który pomaga klientowi zrelaksować się i poprawić przepływ energii.

Jakie zalety ma masaż tajski?

Masaż tajski może pomóc w rozluźnieniu mięśni i uwolnieniu napięcia, co przyczynia się do ogólnego relaksu. Techniki masażu, takie jak delikatne uciskanie i rozciąganie, pomagają zmniejszyć stres i poprawić stan psychiczny. Masaż tajski obejmuje wiele technik rozciągających, które mogą pomóc poprawić elastyczność mięśni oraz zakres ruchu w stawach. Dzięki temu ciało staje się bardziej zrównoważone i gotowe do wykonywania różnych aktywności. Różnorodne techniki masażu tajskiego, w tym naciskanie i rozcieranie, mogą pomóc w poprawie krążenia krwi. To może wspomóc dostarczanie składników odżywczych i tlenu do tkanek oraz przyspieszyć procesy detoksykacji. Masaż tajski może działać relaksująco na umysł i pomóc w zmniejszeniu uczuć niepokoju oraz poprawieniu ogólnego samopoczucia. Głębokie oddychanie podczas sesji masażu może także wpłynąć korzystnie na stan emocjonalny. Redukcja stresu i poprawa krążenia krwi mogą przyczynić się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Masaż tajski może pomóc w złagodzeniu bólu i dyskomfortu związanego z napięciem mięśniowym, kontuzjami i dolegliwościami stawów.

Zobacz też:  Lakiery hybrydowe – nowoczesny sposób na trwały manicure

Zabiegi dla suchej skóry

Zabiegi pielęgnacyjne dopasowane do danego rodzaju skóry pozwalają zachować jej zdrowy wygląd i zredukować zmarszczki. Na uwagę zasługuje zabieg Organic Series, przeprowadzany z użyciem naturalnych kosmetyków i dopasowany do indywidualnych potrzeb. Z zabiegu skorzystać mogą osoby, które borykają się ze skórą problematyczną- przetłuszczającą się, niedotlenioną czy wysuszoną. Do normalizacji skóry twarzy przeznaczone są zabiegi oczyszczająco-ochronne. Obejmują one masaże manualne połączone z aromaterapią. Po takim zabiegu skóra pozostaje gładka i promienna. Do pielęgnacji skóry suchej doskonale nadaje się zabieg Aqua Phyt’s, który głęboko nawilża i odświeża skórę. Do przeprowadzenia zabiegu stosowane są produkty z naturalnym aloesem i kwasem hialuronowym. Cały zabieg dopełniony jest poprzez aromaterapię i manualne masaże, które dodają skórze sprężystości i gładkości. 

Masaż Wisła- dlaczego warto?

Masaż Wisła w luksusowym SPA to idealny sposób na głęboki wypoczynek i odprężenie. Do dyspozycji gości jest masaż relaksacyjny, masaż klasyczny, jak również masaż aromaterapeutyczny. Dużą popularnością cieszą się masaże gorącymi kamieniami czy gorącą świecą, a także słodki masaż gorącą czekoladą. Ofertą specjalną jest masaż przeznaczony specjalnie dla kobiet w ciąży. Więcej informacji na www.vislow.pl.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też