Jak odmłodzić twarz? Poznaj sprawdzony zabieg medycyny estetycznej

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej opierają się na pobudzaniu naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze tak, aby w najmniej inwazyjny sposób poprawić kondycję skóry. W tym celu wykorzystywane są różnego rodzaju technologie, np. laser, którego działanie polega na stymulacji syntezy kolagenu w skórze. Sprawdź, jak odmłodzić twarz z pomocą laseroterapii.
Irena

Jak odmłodzić twarz bez użycia skalpela?

Odmładzanie twarzy bez ingerencji chirurgicznej to jeden z głównych celów medycyny estetycznej. Zabiegi, z których można skorzystać w nowoczesnych klinikach to w dużej mierze procedury opierające się na nowoczesnych i dobrze przebadanych technologii, takich jak laser, fale radiowe, ultradźwięki czy plazma. W nieinwazyjnym odmładzaniu twarzy pomocne są też różnego rodzaju zabiegi iniekcyjne. W wielu przypadkach najlepiej sprawdzają się tzw. zabiegi łączone, czyli połączenie kilku procedur niechirurgicznych w ramach jednej terapii. Jednym ze sposobów na to, jak odmłodzić twarz bez użycia skalpela, jest laseroterapia.

Na czym polega laserowe odmładzanie twarzy?

Podczas laserowego odmładzania twarzy wykorzystywana jest wiązka światła o określonej długości fali. Do tego celu służą różnego rodzaju lasery, przede wszystkim frakcyjne i pikosekundowe, z których skorzystamy m.in. w Klinice Miracki w Krakowie. Odmładzanie laserowe opiera się na stymulacji skóry do podjęcia samodzielnych procesów regeneracyjnych – produkcji nowych komórek i wytwarzania większej ilości kolagenu.

Zabieg odmładzania twarzy laserem pikosekundowym wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Przed podjęciem procedury specjalista zwykle stosuje znieczulenie kremem anestetycznym. Procedura polega na powolnym przesuwaniu głowicy lasera po skórze Pacjenta i wykonywaniu „strzałów” świetlnych na określonych obszarach.

Lasery pikosekundowe dysponują rekordowo krótkim czasem trwania impulsu, co pozwoliło na opracowanie wyjątkowo bezpiecznego i jednocześnie bardzo skutecznego zabiegu odmładzającego. W urządzeniu zastosowano specjalną soczewkę frakcyjną, umożliwiającą skuteczne odmładzanie twarzy bez uszkadzania tkanek sąsiadujących. Laser pikosekundowy wysyła ultrakrótkie impulsy energii i celuje w obszary problematyczne, bez wywoływania efektu termicznego. Odmładzanie laserowe nie wymaga długiej rekonwalescencji. Po terapii może wystąpić tymczasowe zaczerwienienie i obrzęk, które powinny ustąpić w ciągu kilku godzin.

Zobacz też:  Gabinet kosmetyczny w nowym mieszkaniu - o czym pamiętać?

Zabieg laserowego odmładzania twarzy pobudza procesy regeneracyjne w skórze, dzięki czemu ubytki tkankowe zostają szybko zredukowane, a zmarszczki spłycone. Równocześnie dochodzi do redukcji zmian barwnikowych i przebarwień, czego efektem jest wyrównanie kolorytu skóry.

Pobudzenie syntezy kolagenu – naturalny sposób na odmłodzenie twarzy

Precyzyjna wiązka lasera pikosekundowego pobudza znajdujące się w tkance fibroblasty do produkcji dwóch najważniejszych dla jej odpowiedniego napięcia i elastyczności białek – kolagenu oraz elastyny. Efektem jest stopniowe ujędrnienie skóry, redukcja zmarszczek i rozświetlenie cery. Dla osiągnięcia najlepszych efektów zazwyczaj należy wykonać serię około 3-6 zabiegów. Ponieważ regeneracja kolagenu, to proces, który wymaga czasu, efekty odmładzania laserowego nie pojawiają się od razu. Optymalne rezultaty widoczne są po około 3 miesiącach od ostatniego zabiegu z serii.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowie.

Tekst promocyjnyZobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też