jak chodzić w szpilkach bez bólu

Jak chodzić w szpilkach bez bólu?

Irena

Zastanawiasz się, czy można chodzić w szpilkach bez bólu i zbędnego dyskomfortu? Znajomość kilku sztuczek, wygodne i dobrze wykonane obuwie i nieco praktyki z pewnością sprawi, że unikniesz niepotrzebnych ran, czy otarć oraz będziesz wyglądała elegancko i stylowo!

Kup dopasowane do siebie buty! 

Jeżeli chcesz chodzić w szpilkach bez bólu, kluczową kwestią jest wybór dobrego jakościowo obuwia. Z pewnością, warto postawić na klasyczne modele wykonane z miękkiej skóry. Ponadto zakryte buty zapewnią stopie większe wsparcie niż sandałki na wysokim obcasie. Równie ważne jest także dobranie właściwego rozmiaru. Pamiętaj, że poszczególne marki, mogą nieco różnić się proponowaną rozmiarówką. Jeżeli masz taką możliwość, spróbuj przejść się w wybranych butach po sklepie. Jeżeli już na początku nie czujesz się komfortowo, prawdopodobnie później będzie jeszcze gorzej! Upewnij się także, że but jest nieco szerszy niż stopa. Będzie to szczególnie ważne w przypadku całonocnych imprez. Wieczorami nogi bywają bardziej spuchnięte po całym dniu, a sukienka na poprawiny wraz z idealnie dobranymi butami stworzy niepowtarzalną stylizację!

Więcej o tematyce ślubnej znajdziesz na LovelyWedding.pl

Przyzwyczaj się do chodzenia w szpilkach! 

Pamiętaj, że zawsze trening czyni mistrza! Z czasem i praktyką utrzymanie równowagi stanie się łatwiejsze, a chodzenie zdecydowanie bardziej komfortowe. Równie ważne jest rozchodzenie obuwia. Buty z czasem nieco rozciągną się, staną się bardziej elastyczne i dopasowane do stopy. Przed wielkim wyjściem postaraj się więc pochodzić w szpilach po domu, czy w najbliższej okolicy. Dzięki temu Ty przyzwyczaisz się i nabierzesz wprawy, a podeszwy szpilek staną się zdecydowanie mniej śliskie. Poświęć chwilkę i poćwicz chodzenie na różnych powierzchniach, jak i również wchodzenie i schodzenie ze schodów. Jeżeli mimo to Twoje obuwie wciąż jest mało elastyczne, możesz popsikać wnętrze buta, specjalnym sprayem, który zmiękczy materiał. Takie produkty z łatwością kupisz w każdym sklepie obuwniczym!

Zobacz też:  Jaka wanna narożna do pielęgnacji stóp będzie najlepsza?

Niższy obcas pozwoli chodzić w szpilkach bez bólu! 

Nie zaczynaj od niebotycznych, kilkunastocentymetrowych szpilek, jeżeli nigdy wcześniej nie miałaś obcasów na nogach! W ten sposób już po 5 minutach będziesz miała bolesne odciski i otarcia! Na początek znacznie lepiej postawić na niskie obcasy, w których potrenujesz chodzenie, równowagę, a także rozwiniesz konieczną siłę łydek i kostek. Oczywiście z czasem, gdy poczujesz się pewniej, możesz postawić na wyższe obuwie! Ponadto pamiętaj, że szerszy obcas będzie stabilniejszy i wygodniejszy od wąskiej szpilki. Zakryte buty z kolei zapewnią stopie większe wsparcie i komfort od odkrytych sandałków. 

W przypadku nieco mniej formalnych imprez doskonalą alternatywą dla szpilek, będzie wygodniejszy koturn. Buty na koturnach fantastycznie skomponują się z sukienką na poprawiny, czy na elegancką kolację! 

Użyj wkładek dla większego komfortu!

Jeżeli mimo wszystko Twoje buty nie są idealnie dopasowane, ślizgają się, lub powodują odciski, czy otarcia, spróbuj umieścić w nich wkładki żelowe, czy też skórzane! Właściwie dopasowane wkładki mogą zmniejszyć nacisk i zapewnić dodatkowe wsparcie wybranej części stopy! W niektórych przypadkach wkładka może też zapobiegać ślizganiu się stopy do przodu. 

Ponadto, jeżeli planujesz spędzić całą noc w butach na wysokim obcasie, zaopatrz się w plastry na odciski. Niestety po wielu godzinach nawet najbardziej komfortowe buty mogą stać się niewygodne. Obecnie na rynku znajdziesz wiele plastrów na rany i odciski, które zapewnią natychmiastową ulgę w bólu, oraz zapewnią optymalne warunki do gojenia się pęcherzy. 

Dodatkowo możesz wypróbować dość niewiarygodnej metody, która pomoże uwolnić Cię od bólu podbicia stóp. Jeżeli więc to jest Twój najczęstszy problem, sklej plastrem trzeci i czwarty palec. To właśnie w tym miejscu znajduje się nerw, odpowiedzialny za ból podbicia, dlatego z pewnością ta łatwa sztuczka pozwoli Ci wytrzymać w szpilkach nieco dłużej!

Zobacz też:  Dieta na szczupłe i zgrabne nogi – co należy jeść? Twój plan żywieniowy

Szpilki to z pewnością ponadczasowy dodatek do eleganckich sukienek na poprawiny, wesela, święta, czy uroczyste kolacje. A wcielenie w życie kilku prostych rad pozwoli chodzić na szpilkach bez bólu oraz wyglądać stylowo i modnie w każdej sytuacji!Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też