jak usunąć odcisk

Jak usunąć odcisk?

Irena

Odciski są efektem nieodpowiedniego obuwia. Stopy to ważna i delikatna część ciała, dlatego należy wiedzieć, jak usunąć odcisk w bezpieczny sposób. Jeżeli jest on niewielki to wystarczą odpowiednie środki z apteki. W cięższych przypadkach konieczna może być operacja.

Skąd biorą się odciski?


Odciski inaczej nazywamy nagniotkami. Najczęstszą przyczyną ich powstawania jest źle dobrane obuwie. Najbardziej narażone na powstanie odcisków są osoby, które w swojej pracy przechodzą wiele kilometrów lub panie chodzące w szpilkach. Sam odcisk jest efektem nacisku buta i kości stopy na dane miejsce.
Odciski na stopie mogą z powodzeniem utrudnić życie osobie w każdym wieku. Kiedy zauważymy, że na naszej stopie powstaje nagniotek, od razu powinniśmy reagować, bo może być tylko gorzej.

Jak usunąć odcisk? Pierwsza pomoc w niedużych odciskach


Nagniotków nie trzeba szukać – ból w stopie szybko poinformuje Cię, że dzieje się coś złego. Jeżeli odcisk nie zdążył się rozwinąć i wniknąć w głąb tkanek stopy, to jest wielka szansa na to, że już po zastosowaniu podstawowych środków, oferowanych w aptece, uda Ci się go pozbyć.

W pierwszej kolejności należy spróbować maści lub kremu przeznaczonego do tego typu schorzenia skóry. Warto zaznaczyć, że często posiadają one substancje, które nie powinny mieć kontaktu ze zdrową skórą. Mogą ją podrażnić i to dość mocno, dlatego należy być ostrożnym stosując tego typu specyfiki.

Jeżeli to pierwsze zawiedzie i okaże się, że odcisk powraca na stopę, oznacza to, że już zdążył się zakorzenić. W takiej sytuacji warto sięgnąć po kolejny środek z apteki, tym razem w postaci plastra. Zwykle są to małe oczka, które należy precyzyjnie umieścić na odcisku tak, aby pozbyć się jego korzenia.
Z pewnością w Internecie znajdziesz wiele porad na domowe sposoby pozbywania się tych niepożądanych gości, lecz w praktyce są one mało skuteczne.

Zobacz też:  Wkładki żelowe do butów – jak zakładać? Kompletny poradnik

Jak usunąć odcisk, gdy wszystko inne zawiedzie?


Odciski nie dają o sobie zapomnieć stale wywołując ból podczas chodzenia. Jeśli nie udało Ci się ich pozbyć za pomocą dostępnych środków, oznacza to, że należy zwrócić się o pomoc do lekarza. Ogromnym błędem jest próba wycinana ich na własną rękę, za pomocą żyletki czy innych podobnych narzędzi. To prosta droga do drastycznego pogorszenia sytuacji.
Lekarz może ręcznie usunąć odciski za pomocą skalpela. Medycyna stale się rozwija, więc dostępne też jest leczenie nagniotków za pomocą lasera. To mało inwazyjny zabieg, po którym dość szybko można stawiać kolejne kroki.

Warto zaznaczyć, że w ciężkich przypadkach może okazać się, że jedna wizyta u podologa nie wystarczy. W takim wypadku, bardzo ważnym jest stosowanie się do zaleceń specjalisty. Współpraca jest kluczem do sukcesu w polepszeniu komfortu życia, dzięki usuniętym odciskom.

Mimo że istnieje wiele sposób na to by odciski na stopie zniknęły, zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. Dbaj o swoje stopy, codziennie wiele dla Ciebie robią, odwdzięcz się tym samym!Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też