piankowe poduszeczki ochronne na odciski

Piankowe poduszeczki ochronne na odciski – koniec z bólem i dyskomfortem!

Irena

Piankowe poduszeczki ochronne na odciski są bardzo proste w swej budowie. Natomiast ich stosowanie potrafi przynieść znaczną ulgę. Z poniższego artykułu dowiesz się jak je stosować. Poza tym zdobędziesz niezbędne wiadomości na temat przyczyn powstawania odcisków na stopach. Poduszeczki ochronne na odciski – piankowe mają wiele zalet, które koniecznie musisz poznać.

Czym są odciski i jakie są przyczyny ich powstawania?

Ten kto choć raz miał odcisk na stopie, wie z jakim dyskomfortem trzeba się zmierzyć. Odcisk to nic innego jak zrogowaciały naskórek, który powstaje w wyniku ucisku. Odcisk posiada tzw. rdzeń, dzięki któremu odczuwamy wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Ból i kłucie, są normą przy obecności odcisków. Niekiedy objawy są tak bardzo nasilone, że utrudniają one chodzenie. W takim przypadku nawet najwygodniejsze obuwie nie przyniesie oczekiwanej ulgi. A co do przyczyny ich powstawania, to najczęściej wynika to z użytkowania niewygodnego obuwia, gdzie poszczególne partie stopy poddawane są uciskowi. Na szczęście niedrogie poduszeczki ochronne na odciski – piankowe przyspieszają regenerację zrogowaciałego naskórka. 

Piankowe poduszeczki ochronne na odciski – jak wyglądają, jak je stosować?

Piankowe poduszeczki ochronne na odciski, jak sama nazwa wskazuje zbudowane są z pianki, która jest tworzywem medycznym posiadającym niezbędne certyfikaty. Zazwyczaj owe poduszeczki przybierają kształt koła. Ich rozmiar jest niewielki i tak naprawdę są bardzo dyskretne. Piankowe poduszeczki ochronne na odciski są produktem samoprzylepnym, który mocuje się we wnętrzu obuwia, a dokładnie w miejscu powstania ucisku. Stanowią doskonałą amortyzację dla obolałego miejsca. W zależności od producenta, opakowanie zawiera kilka lub kilkanaście sztuk poduszeczek na odciski. Ich wielkość również może być różna, więc każdy pacjent powinien dobrać ich kształt i rozmiar do swoich indywidualnych potrzeb. Poza tym cena takich poduszeczek jest naprawdę atrakcyjna. 

Zobacz też:  Wkładki żelowe do butów – jak zakładać? Kompletny poradnik

Piankowe poduszeczki ochronne na odciski – zalety

Piankowe poduszeczki ochronne na odciski znacznie zwiększają komfort noszenia obuwia – zwłaszcza, gdy jest nowe i jeszcze dobrze nie współgra ze stopą właściciela. Oprócz tego, że zmniejszają dolegliwości bólowe, to doskonale zapobiegają ponownemu powstawaniu odcisków. Ich użycie jest bardzo proste i tak naprawdę, jest to produkt wielorazowego użytku. Piankowe poduszeczki ochronne na odciski przyspieszają jego znikanie, gdyż specjalna pianka, zapobiegając dalszemu uciskowi tego miejsca, tworzy idealne warunki do regeneracji naskórka. Poduszeczki ochronne mają wiele zalet i podwyższają komfort noszenia obuwia. Oczywiście najlepiej jest unikać noszenia za ciasnych butów lub ogólnie źle dopasowanych. O stopy również należy dbać, również poprzez zakup obuwia wykonanego z wysokiej jakości materiałów. Na pewno zminimalizuje to ryzyko powstania kolejnych odcisków. Należy również pamiętać, że piankowe ochronne poduszeczki na odciski to nie jedyny produkt dostępny na rynku. Bardzo dobrze sprawdzają się wkładki żelowe na odciski, które również cieszą się dobrą opinią wśród pacjentów.

Zobacz też: ebudowa.plZobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też