Czy fetysz stóp to coś złego?

Czy fetysz stóp to coś złego?

Irena

Trudno zaprzeczyć, że fascynacja stopami jest wszechobecna w naszej kulturze. Reklamy i porno traktują stopy jako obiekt seksualny. Oczywiście są też faceci w barze, którzy gapią się na Twoje palce u stóp. Fetysz stóp jest zjawiskiem stosunkowo nowym, odmiennym od manii na punkcie rąk, łokci i łydek.

Jeśli zastanawiasz się, czy to normalne, że masz fetysz stóp, oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci zachować prywatność i bezpieczeństwo. Należy pamiętać, że ludzie mogą być zaskoczeni, jeśli powiesz im o swoim fetyszu, ale mówienie im o tym jest całkowicie bezpieczne. Po prostu nie wywieraj na nich presji ani nie naciskaj. Fetysz stóp jest na ogół nieszkodliwy i stanowi zabawne hobby.

Fetysz stóp może wynikać z faktu, że stopy zajmują obszary mózgu, które są często zaniedbywane. Może to być również sposób na odczuwanie wyższych doznań. W tym drugim przypadku fetysz stóp może być motywowany poczuciem wstydu, ponieważ stopy są często kojarzone z niskimi częściami ciała. Z drugiej strony stopy są niezwykle wrażliwe, a fetysz stóp to świetny sposób na wyrażenie swoich najskrytszych uczuć.

Chociaż fetysze stóp są całkowicie normalne i zdrowe, należy je omówić z partnerem i nie powinny one zakłócać życia towarzyskiego i zawodowego. Jeśli znajdziesz partnera, który jest otwarty na fetysze stóp, nie bój się dalej je zgłębiać. Pamiętaj jednak, że istnieje wiele sposobów radzenia sobie z odrzuceniem, jeśli chodzi o fetysze stóp.

Fetysz stóp to pociąg seksualny do stóp innych ludzi. Ozdabianie stóp to jeden ze sposobów na znalezienie satysfakcji seksualnej, a zabiegi pielęgnacyjne i pedicure stóp to kolejny sposób na jej uzyskanie. W rezultacie fetysze stóp zaliczane są do głównego nurtu kink seksualnego. Niektóre badania sugerują, że prawie połowa populacji ma fetysz stóp.

Zobacz też:  Zrogowacenia na stopach - jak sobie z nimi radzić?

Wiele par ma fetysz stóp. Podczas gdy większość par, które oddają się fetyszom stóp, ma podobny cel – dominację i uległość – istnieje również kwestia pocierania stóp. Choć pocieranie stóp jest przyjemną czynnością, niektórzy uważają je za krępujące. Próbują nawet sprawić, by stopy ich partnera lepiej pachniały. Jeśli nie wydaje im się to zbyt obrzydliwe, może to być dobry sposób na budowanie intymności między wami.

Wiele osób lubi penetrować penisa palcami lub stopami, ale inni lubią po prostu pocierać stopami o genitalia partnera. Choć ten rodzaj penetracji może być niewygodny dla odbiorcy, to jednak jest on bardzo zmysłowy dla osoby, która go wykonuje. Niektórzy ludzie lubią nawet “ssać” palce stóp partnera.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też