brzydkie paznokcie u stóp

Brzydkie paznokcie u stóp będą wspomnieniem!

Irena

Brzydkie paznokcie u stóp to problem wielu kobiet, zwykle maskowany malowaniem. Dużo lepiej jednak będzie podziałać na przyczynę tego zjawiska niż tuszować jego skutki. Są na to różne sposoby.

Jakie są przyczyny kiepskiego wyglądu paznokci u stóp?

Najczęściej są to po prostu zaniedbania. Kobiety zwykle przez całą zimę nie przywiązują większej uwagi do wyglądu swych stóp i paznokci, interesując się nimi dopiero wówczas, gdy nadchodzą upalne dni i wyjmuje się z szafy odkryte obuwie. W wielu przypadkach wystarcza jednak staranny pedicure, by brzydkie paznokcie u stóp odmieniły się nie do poznania. Pedicure usunie takie defekty jak zażółcenia, nierówności płytki czy narośnięte skórki – oczywiście pod warunkiem, że będzie odpowiednio dokładny.


Jednak brzydkie paznokcie u stopy mogą być też powodowane przez inne przyczyny, które nie tak łatwo jest wyeliminować, jak i ich skutki. Jeśli przez całą zimę nosiło się ciężkie, a przy tym źle dopasowane obuwie, paznokcie mogą być praktycznie zdeformowane i odgniecione. Nieraz też za ich kiepski stan odpowiada kruchość i słabość paznokci czy ich przebarwienia. W takich przypadkach warto zrobić płytkom kurację z użyciem dobrej odżywki czy na przykład olejku rycynowego.


Najgorzej zaś, gdy paznokcie są brzydkie, gdyż mają żółty lub brązowy kolor, a przy tym są zgrubiałe, gdyż najczęściej wskazuje to na grzybicę. Wówczas niezbędne będzie dłuższe leczenie – w aptekach można znaleźć wiele środków bez recepty na grzybicę paznokci, na przykład w formie lakierów. Kuracja musi trwać odpowiednio długo, inaczej bowiem problem szybko powróci, gdyż zostanie tylko zaleczony, a nie wyleczony całkowicie.

Jak zadbać o paznokcie u stóp?

Jeśli tylko kiepski wygląd paznokci u stóp nie jest spowodowany przez chorobę, można łatwo nadać im wygląd bardzo estetyczny, samodzielnie lub korzystając z usług kosmetyczki. Dobrze wykonany pedicure zdziała cuda i sprawi, że brzydkie paznokcie u nóg będą wyglądały tak estetycznie, iż pewnie niejednokrotnie zrezygnuje się z ich malowania.

Zobacz też:  Jak usunąć odcisk?


Na początek trzeba wymoczyć stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem płatków mydlanych czy soli. Dzięki temu łatwiej będzie zadbać o paznokcie, a także odsunąć z nich skórki. Wiele osób zapomina o konieczności wykonania tego zabiegu, tymczasem ma to ogromne znaczenie, bez względu na to, czy paznokcie kolejno będą malowane, czy nie.


Do odsuwania zmiękczonych skórek trzeba użyć specjalnego patyczka drewnianego, a nadmiar skóry można ostrożnie wyciąć. Po tym zabiegu należy skrócić i opiłować paznokcie, a także wypolerować ich powierzchnie. Zabieg ten usunie brzydkie bruzdy i nierówności, które po naniesieniu lakieru są jeszcze bardziej widoczne. Kiedy zaś nie chce się malować paznokci, warto na koniec wypolerować je nabłyszczającą powierzchnią polerki lub bloczka, dzięki czemu będą pięknie lśniły. Kiedy zaś lubi się mieć kompletny pedicure, kolejnym krokiem będzie pomalowanie płytek. Dla trwalszego efektu można też oczywiście zdecydować się na hybrydy.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też