jak zakładać wkładki żelowe do butów

Wkładki żelowe do butów – jak zakładać? Kompletny poradnik

Irena

Jak zakładać wkładki żelowe do butów, aby jak najlepiej zadbać o swoje stopy? Dowiedz się, jak wkładki do butów mogą zmienić zdrowie twoich stóp w mgnieniu oka.

Niewygodne buty są przyczyną częstych otarć i dyskomfortu. Rozwiązaniem na to są specjalistyczne wkładki żelowe, będące nowoczesnym osiągnięciem w dziedzinie ortopedii. Wszystko, co musisz o nich wiedzieć, czeka na Ciebie w naszym poradniku. Zapraszamy.

Żelowe wkładki do butów – czym one są?

Zanim przystąpimy do najważniejszego etapu, czyli jak zakładać wkładki żelowe do butów, wpierw skupmy się na tym, czym wkładki żelowe właściwie są. Jest to jedno z najnowszych osiągnięć ortopedycznych mających na celu zapobieganie i zwalczanie chorób układu mięśniowo-szkieletowego.

Żelowe wkładki do butów masują stopę powierzchnią reliefową, skutecznie przyśpieszają krążenie krwi, a także dodają nam wigoru. Stopa dzięki nim jest w prawidłowej pozycji, co poprawia ogólny stan stawów i zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia objawów żylaków. Powierzchnia stopy mocno przylega do wkładki i nie ślizga się, mięśnie kostek nie napinają się, zapewniając komfort związany z chodzeniem. Żelowe wkładki do butów mają wiele innych zalet:

  • Są hipoalergiczne i całkowicie bezpieczne dla zdrowia;
  • Pochłaniają nadmiary wilgoci;
  • Odporne na ekstremalne temperatury.

Przystąpmy zatem do najważniejszego, jeśli jesteśmy posiadaczami wkładek żelowych, musimy je odpowiednio przymocować do naszego obuwia. Zatem żelowe wkładki do butów, jak przykleić, aby dobrze spełniały swoje przeznaczenie?

Wkładki żelowe do butów – jak zakładać?

Niewłaściwy dobór wkładki żelowej możesz powodować dyskomfort, a także różne powikłania związane z niedopasowaniem jej do naszych stóp. Podobnie jest także z faktem odpowiedniego przymocowania wkładek żelowych do wnętrza butów. Źle przymocowane wkładki mogą być problemem dla zdrowia naszych stóp, ale także mogą być czynnikiem innych, równie poważnych dolegliwości.

Zobacz też:  Czy fetysz stóp to coś złego?

Aby prawidłowo zamocować żelową wkładkę ortopedyczną, należy wpierw odpowiednio wysuszyć swoje buty, aby wnętrze obuwia było jak najbardziej suche, aby uniknąć powstania możliwych skupisk bakterii między wkładką a resztą obuwia. Następnie należy włożyć wkładkę do środka obuwia i je założyć, aby wkładka ustawiła się do odpowiedniej, komfortowej pozycji. Co więcej, włożoną wkładkę możemy odpowiednio ułożyć w obuwiu, chociażby dzięki kilkuminutowemu spacerowi.

Gdy wkładka zostanie już odpowiednio założona, możemy zastanowić się jak przykleić żelowe wkładki do butów. Odpowiedź jest bardzo prosta. Wystarczy przykleić żelową wkładkę przy pomocy specjalnej lepki znajdującej się na spodzie wkładki. Jeśli straci ona swoją przyczepność, można zastosować specjalny klej do wkładek i obuwia, instruując się opisami zawartymi na opakowaniu.

Dowiedz się, jak podzelować buty: https://modnywieszak.pl/podzelowanie-butow

Jak zakładać wkładki żelowe do butów – wskazówki

Aby ostateczny efekt stosowania wkładek żelowych utrzymywał się przez długi czas, należy o nie odpowiednio zadbać. Ostrożne podejście pozwoli na używanie wkładek przez kilka sezonów. Aby produkt jak najdłużej zachował swoje użyteczne właściwości, należy przestrzegać prostych zasad:

  • Nie wystawiaj wkładek żelowych na bezpośrednie działanie promieni ultrafioletowych (słonecznych);
  • Jeśli chcesz umyć wkładki, stosuj tylko ciepłą wodę z mydłem, bez użycia chemicznych detergentów;
  • Wkładki wysuszaj warstwą klejącą do góry;
  • Jeśli posiadasz zapasowe wkładki żelowe, przechowuj je w zakresie temperatur od 25 do -30° С.

Wybierając wkładki żelowe do butów, zgodnie z zaleceniem specjalisty, możesz pozbyć się wielu problemów związanych z postawą kręgosłupa, żylakami czy odpowiednią amortyzacją i komfortem stóp. Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik związany z tym, jak zakładać wkładki żelowe do butów, pomoże w odpowiednim przymocowaniu wkładek do obuwia.



Zobacz także:
Zobacz też:  Pofalowane paznokcie – czy mogą oznaczać chorobę?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też