Czy można mieć w mieszkaniu salon kosmetyczny?

Irena

Niektórzy decydują się na prowadzenie działalności gospodarczej w domu, co ma oczywiście wiele zalet. Kupno mieszkania i przeznaczenie jego części przykładowo na salon kosmetyczny może być tańszym rozwiązaniem niż wynajmowanie lokalu do prowadzenia usług. Znika wiele dodatkowych kosztów, chociażby związanych z dojazdami i czynszem. Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z własnym biznesem, otwarcie salonu kosmetycznego w mieszkaniu może być najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Co jest istotne w przypadku prowadzenia salonu kosmetycznego w mieszkaniu?

 Jeśli ktoś chce prowadzić działalność w mieszkaniu, to musi uzyskać na to odpowiednie pozwolenie. Konieczne staje się wyodrębnienie osobnego pomieszczenia, które spełni wszystkie wymogi sanitarne, prawa budowlanego i BHP. Dobrą wiadomością będzie to, że nie trzeba mieć żadnej licencji na świadczenie usług kosmetycznych. Nawet jeśli ktoś nie uzyskał kierunkowego wykształcenia ani nawet nie przebył szkolenia, to nadal może otworzyć salon kosmetyczny. Oczywiście w celu pozyskania klientów wiedza i doświadczenie stają się kluczowe. Najprościej będzie zarejestrować własną działalność gospodarczą, co można zrobić nawet przez internet. W przypadku małego salonu kosmetycznego możliwe staje się jego prowadzenie jako podatnik zwolniony z VAT. Roczne przychody ze sprzedaży nie mogą jednak przekraczać 200 000 zł.

Co warto wiedzieć o prowadzeniu salonu kosmetycznego w mieszkaniu?

 Bardzo ważne jest to, aby świadczyć usługi kosmetyczne w pomieszczeniu, które spełnia wszystkie wymagania sanepidu. W celu poznania dokładnych wytycznych najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do lokalnej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Kluczowe staje się oczywiście zachowanie najwyższych standardów higieny. Wszystko musi być sprawne techniczne, sterylne. Jeśli ktoś decyduje się na zakup nieruchomości, to bardzo ważny będzie odbiór mieszkania od dewelopera z inżynierem, który wykryje wszystkie wady. Kluczowe jest to, aby budynek był dostosowany do wymagań sanepidu. Do otwarcia salonu kosmetycznego w mieszkaniu niezbędny jest także tytuł prawny do niego. Lokal zostanie oczywiście skontrolowany przez sanepid, czy spełnia wszystkie prawne wymogi.

Zobacz też:  Trampki, czyli wspomnienie dzieciństwa, które nosimy na co dzień


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też