domowe sposoby na suche pięty

Domowe sposoby na suche suche i pękające pięty, a także na pocenie nóg. Kompedium wiedzy

Irena

Poznaj domowe sposoby na suche i pękające pięty, które sprawią, że zapomnisz o takich problemach. Są one niejednokrotnie skuteczniejsze niż kosmetyki z apteki czy drogerii.

Domowe sposoby na suche pięty

Problemy takie jak nadmierna suchość, rogowacenie i pękanie pięt spowodowane są przede wszystkim zaniedbaniami. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że stopy potrzebują nie tylko mycia, złuszczania raz na jakiś czas i ewentualnie zabezpieczania przed nadmiernym poceniem – w przypadku, gdy ma się taki problem. Bardzo istotne jest też ich nawilżanie, które w dodatku musi być wykonywane codziennie. Stopy mają niewiele gruczołów łojowych odpowiedzialnych za naturalne nawilżenie, więc jeśli nie zapewnia mu się go z zewnątrz, nic dziwnego, że szybko pojawiają się problemy takie jak silne wysuszenie, rogowacenie, a w efekcie także pękanie.
Należy więc zaopatrzyć się w dobry krem do stóp lub stosować domowe metody do ich nawilżania. Niezbędne jest też złuszczanie tak często, jak to konieczne, a nie na przykład raz na dwa tygodnie. Większość osób musi używać pumeksu czy tarki do stóp nawet co 2-3 dni.

Domowe sposoby na suche pięty i stopy

Suchość pięt i stóp łatwo jest zauważyć, a kiedy poczuje się nieprzyjemne uczucie ściągnięcia skóry, a także zauważy, że suche pięty są tak szorstkie, że zahaczają o skarpetki czy prześcieradło w nocy, należy najpierw porządnie je wyszorować – pumeksem, tarką czy scrubem, a następnie zapewnić im solidną dawkę nawilżenia i od tej pory dbać o to każdego dnia. Pozwoli to odzyskać komfort, gładkość i miękkość stóp, dzięki czemu staną się przyjemne w dotyku, a także zapobiec dalszym zjawiskom, jak silne rogowacenie oraz pękanie pięt. To ostatnie jest szczególnie uciążliwe, gdyż fatalnie wygląda i trudno jest wyeliminować ten problem, a jeśli nic się z tym nie robi, pęknięcia skóry są prostą drogą do infekcji grzybiczych czy bakteryjnych. A zarażenie się grzybicą stóp jest bardzo łatwe!

Zobacz też:  Skóra stóp, a skóra twarzy. Dlaczego do każdej części ciała należy używać innych kosmetyków?

Świetnym sposobem na zapewnienie stopom nawilżenia bez stosowania kremów z apteki czy drogerii, które często kiepsko działają, a zawsze są dość kosztowne, jest zastosowanie zwykłego olejku rycynowego. Wystarczy nasmarować nim stopy na noc, a następnie założyć na stopy foliowe woreczki i bawełniane skarpetki. Rano stopy będą tak nawilżone i gładkie, jak nigdy wcześniej. Alternatywą dla olejku jest też ciekła parafina, która ma w aptece równie niską cenę. Takie składniki nawilżają, natłuszczają i odżywiają znacznie silniej niż kremy, które w dużej mierze składają się z chemicznych składników. Substancje te to też świetne domowe sposoby na pękające pięty. Ich systematyczne stosowanie, razem z wygładzaniem skóry, pozwoli szybko zapomnieć o tym nieestetycznym i uciążliwym problemem.

Domowe sposoby na pocenie nóg

Na wysuszanie się skóry stóp i pękanie pięt nadmierne pocenie ma duży wpływ, ponieważ pot ma kwaśny odczyn i przez to mocno wysusza stopy. Poza tym popękane pięty są w sytuacji silnego pocenia mocniej narażone na dalsze uszkodzenia i rozwój infekcji – naskórek jest macerowany, a bakterie czy grzyby w wilgotnym środowisku namnażają się łatwiej. Warto więc zastosować domowe sposoby na pocenie nóg, takie jak moczenie w ziołowych wywarach, na przykład z kory dębu.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też